Novinky

POZVÁNKA NA AGROSALÓN

Firma AGRIPON - Poniky s.r.o. pozýva obchodných partnerov a zákazníkov na 5. medzinárodný poľnohospodársky veľtrh AGROSALÓN 2015 na výstavisku AGROKOMPLEX v Nitre 25.-28. marca 2015. V našom výstavnom stánku ste vítaní.

Kontakt

Ing. Milan Králik
info@agripon.sk
+421 (0) 905 626 077

Design and code by Webra.sk
All rights reserved for Agripon s.r.o. 2010

Čo sú AGROPELETY?

AGROPELETY vznikajú stlačením suchých rastlín (napr. seno) bez pridávania pojiva do granulí o priemere 8 mm a dĺžke 10 až 30 mm.
                   
 AGROPELETY sú obnoviteľným zdrojom energie, a preto patria spolu s palivovým drevom, štiepkami, slamou, otrubami a inými podobnými druhmi paliva do skupiny biopalivo (biofuel). Výhodou tohto ekologického paliva je jeho garantovaná vysoká výhrevnosť, nízka vlhkosť, jednotné rozmery a fyzikálne vlastnosti, jednoduché skladovanie, ekologické spaľovanie a perspektívnosť do budúcnosti.

Agropelety môžu byť  zhodnocované takmer vo všetkých zariadeniach na spaľovanie tuhých palív, ich prednosti sa však najviac preukážu v automatických kotloch s horákmi na spaľovanie agropeliet. Pri týchto zariadeniach je dosahovaný najvyšší komfort približujúci sa vykurovaniu plynom, avšak neporovnateľne lacnejší.

Agropelety je možné využiť aj ako podstielku či krmivo pre zvieratá, alebo na mulčovanie

Bližšie informácie o cenách a dodacích podmienkach nájdete v cenníku.